„Maxima grupė“ Baltijos šalyse kelia tikslą atsisakyti narvuose auginamų vištų kiaušinių prekybos

„Maxima grupė“ žengia nuoseklų žingsnį socialinės atsakomybės srityje ir nuo 2025 metų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kelia tikslą atsisakyti narvuose auginamų vištų kiaušinių prekybos. Dar lapkritį apie tai pranešė pirmoji grupės įmonė veikianti Lenkijoje.

„Būdami atsakingi bendruomenių, kuriose veikiame, nariai – rūpinamės produktų, kuriais prekiauja „Maxima grupei“ priklausantys prekybos tinklai, kokybe, kaina bei gamybos būdais. Pastaruoju metu jaučiame tiek pasaulyje, tiek ir Baltijos šalyse augantį vartotojų susirūpinimą maisto produktų gamybai auginamų gyvūnų teisėmis ir gerove. Būtent todėl, siekdama užtikrinti vartotojų interesus, „Maxima grupė“ nusprendė žengti nuoseklų žingsnį ir kelia tikslą iki 2025 m. nutraukti prekybą narvuose auginamų vištų kiaušiniais Baltijos šalyse“, – sako Robertas Čipkus, „Maxima Grupės“ vadovas ir valdybos narys.

Pasak R. Čipkaus, narvuose auginamų vištų kiaušinių prekybos bus atsisakoma palaipsniui, dedant visas pastangas, kad šis sprendimas neturėtų neigiamo poveikio pirkėjams bei tiekėjams, o pereinamasis procesas vyktų sklandžiai. Tai bus daroma didinant laisvėje ir ant kraiko laikomų vištų kiaušinių pasiūlą, informuojant ir šviečiant pirkėjus, aktyviai bendradarbiaujant su gamintojais, valstybės institucijomis, kitomis suinteresuotomis visuomenės grupėmis.

Šiuo metu „Maxima grupei“ priklausančių prekybos tinklų parduotuvėse galima įsigyti visų rūšių kiaušinių – tiek auginamų narvuose, tiek laikomų ant kraiko ar ekologiškai auginamų vištų kiaušinių. Kaip ir reikalauja šalių įstatymai, tai nurodomo ant visų parduodamų kiaušinių esantis ženklinimas. Narvuose laikomų vištų kiaušiniai, kurių „Maxima grupės“ įmonės Baltijos šalyse sieks atsisakyti iki 2025 m., žymimi numeriu „3“.

„Maxima grupės“ įmonės dar 2017-aisiais ėmėsi veiksmų, kurie leistų mažinti, o galiausiai ir visiškai atsisakyti narvuose auginamų vištų kiaušinių. Siekiant šio tikslo parduotuvėse buvo pradėta švietimo kampanija, leidžianti pirkėjams priimti labiau informuotus sprendimus. Ne kartą inicijuoti susitikimai su gamintojais, kitomis prekybos įmonėmis, gyvūnų teises ginančiomis organizacijomis ir valstybės institucijomis, kurių metu buvo ieškoma geriausių ir visą rinką apimančių sprendimų šiuo klausimu. „Maxima grupė“ bei jos įmonės ir toliau išlieka atviros bendradarbiavimui su visomis suinteresuotomis grupėmis.

„Maxima grupė“ valdo prekybos tinklus „Maxima“ (Baltijos šalyse), „Aldik“ (Lenkijoje), „T-Market“ (Bulgarijoje) ir elektroninę maisto parduotuvę „Barbora“. Konsoliduota „Maxima grupės“ apyvarta 2016 m. sudarė 2 693 mln. EUR.

Daugiau informacijos
Ernesta Dapkienė
„Maxima grupė“
Korporacinių reikalų departamento direktorė
Mob. +370 611 43548
El. paštas ernesta.dapkiene@maximagrupe.eu

Grįžti į visas naujienas